Dantų implantavimas (dantų implantai) Kaune

Dantų implantacija – tai procedūra, kurios metu, naudojant danties šaknies pakaitalus implantus, atkuriami dėl įvairių ligų, traumų ar kitų veiksnių prarasti paciento dantys.

Tai – ilgaamžis sprendimas, kurio dėka atkuriamos visos dantų funkcijos ir ilgus metus ar net visą gyvenimą galima džiaugtis natūralia, estetiška šypsena. Pamirškite apie kompleksus – mūsų komanda su dantų netekimu kovojama greitai, lengvai, be skausmo ir greičiau nei galima pamanyti!

Registruokitės vizitui

Susipažinkite su pagrindiniais dantų implantacijos privalumais:

1. Galima atkurti vieną, kelis ir net visus dantis.

2. Implantacijos metodų yra ne vienas, jie parenkami ir pritaikomi individualiai.

3. Tinka ir sudėtingiems atvejams.

4. Stabdo žandikaulio kaulo nykimo procesus.

5. Puikus implantų biosuderinamumas su žmogaus organizmu – tinka net jautriems pacientams.

6. Itin aukšti implantų prigijimo rodikliai – daugiau nei 99 proc. atvejų!

7. Protezuojant dantis ant implantų, restauracijos yra labai natūralios: neatskirsite nuo kitų dantų!

8. Kokybiškas dantų atkūrimas padeda apsaugoti sveikuosius kaimyninius dantis.

9. Jokio diskomforto atliekant kasdienę dantų priežiūrą.

10. Galite laisvai kramtyti, mėgautis mėgstamu maistu be baimės jausmo.

11. Kokybiškai atlikta implantacija džiuginti gali visą gyvenimą.

12. Džiaukitės geresne psichologine savijauta ir išnykusiais kompleksais!

Kodėl reikalingi dantų implantai?

Praradus dantį, jį atkurti labai svarbu: patirtis rodo, kad to nepadarius, danties pašalinimo/praradimo pasekmės ilgainiui perauga į daug didesnes sveikatos problemas:


• Dantų implantai atlieka svarbų vaidmenį palaikant bendras dantų ir burnos funkcijas. Viena iš jų – galimybė kramtyti mėgstamą maistą ir valgyti be skausmo ir diskomforto. Tai užtikrina gerą virškinimą, o galimybė patogiai valgyti (ypač socialiniuose susibūrimuose) suteikia ir psichologinio komforto.

• Dantų atkūrimas implantais padeda užtikrinti taisyklingą sąkandį, apsaugo dantis nuo susigrūdimo ir migravimo į prarasto danties vietą.

• Praradus ar ištraukus dantį, ima nykti žandikaulio kaulas. Taip nutinka todėl, kad šis kaulas praranda jam būtiną natūralų spaudimą ir stimulą, kurį įprastomis sąlygomis užtikrina sveikas, funkcionuojantis dantis. Implantai palaiko sveiką žandikaulio būklę ir užkerta kelią kaulo nykimui.

• Dantų implantai taip pat labai aktualūs dėl vizualinio aspekto. Netekus dantų, daugelis išgyvena dėl bedantės šypsenos ir kitų pastebimų defektų. Tuo tarpu implantai padeda nepriekaištingai atkurti dantis ir leidžia susigrąžinti pasitikėjimą savimi.

• Dantų implantai tai pat rekomenduojami, jeigu trūksta vieno, kelių ar daugumos dantų, tačiau negalite (arba nenorite) itin nepatogių išimamų protezų arba kaimyninius sveikuosius dantis žalojančių fiksuojamų tiltų, dantų vainikėlių.


Būtent dėl šių priežasčių rekomenduojama kuo greičiau imtis atsako dantų netekimui: sveikatos rizikų išvengsite ir dailią, sveiką šypseną susigrąžinsite pasirinkę dantų implantavimą!

Dantų implantacijos metodai

Netekus vieno danties

• Vienmomentė implantacija – daugeliu atvejų implantas gali būti įsriegiamas iš karto pašalinus dantį. Taip sutaupoma nemažai laiko – nebereikia laukti, kol burnos audiniai sugis po danties traukimo.

• Atidėta implantacija – jeigu dėl paciento sveikatos būklės vienmomentė implantacija negalima, taikomas atidėtos arba tradicinės implantacijos metodas. Implantas sriegiamas po danties šalinimo praėjus 1-2 mėnesiams, kai sugyja traumuoti audiniai.

Netekus kelių dantų

• 2 implantai keliems dantims – netekus kelių gretimų dantų, nebūtina sriegti implanto kiekvienam dančiui: dažniausiai užtenka vos dviejų implantų. Dantys ant implantų atkuriami protezuojant vainikėlių tiltais.

Netekus daugumos dantų

• Dantų atkūrimas ant 4 implantų (all on 4) – tai veikiausiai populiariausias metodas bedančių žandikaulių atkūrimui. Visi vieno žandikaulio dantys greitai ir be skausmo atstatomi sriegiant 4 kokybiškus implantus. Ant jų tvirtinamas fiksuojamas plokštelinis protezas, kuris atkuria visas dantų funkcijas!

• Dantų atkūrimas ant 6, 8 arba 10 implantų – siekiant dar geresnės kramtymo funkcijos, kokybiškesnės atramos ir natūralesnio dantų pojūčio, prarasti vieno žandikaulio dantys gali būti atkurti pasitelkus didesnį implantų skaičių. Tokiu atveju, dantys ant implantų atkuriami protezuojant dantų vainikėlių tiltais.

• Ekonomiškas dantų atkūrimas ant 2 implantų – siekiant apsaugoti žandikaulio kaulą nuo tirpimo, susigrąžinti kramtymo funkciją, fonetiką ir estetiką neišleidžiant daug, siūlome ekonomišką dantų atkūrimo variantą: į žandikaulio kaulą sriegiami 2 implantai, ant kurių tvirtinamas išimamas plokštelinis protezas. Nors jis išimamas, garantuojama puiki fiksacija be klijų. Šis metodas tinkamiausias apatiniam žandikauliui.

Kokiais atvejais tinka dantų implantavimas?

Idealus kandidatas dantų implantacijos procedūrai pasižymi gera bendra dantų, burnos ir bendra sveikata. Norint, kad implantas sėkmingai prigytų ir įsitvirtintų, būtinas pakankamas žandikaulio kaulo kiekis. Jeigu prarasta didelė dalis kaulo masės, prieš implantaciją atliekama kaulo priauginimo operacija (augmentacija). Taip pat gali būti taikomos ir kitos procedūros, pavyzdžiui, sinuso dugno pakėlimo operacija. Implantacijos metu taip pat būtinos sveikos dantenos, dantų atkūrimas negalimas pacientams, sergantiems periodonto ligomis (gingivitu, periodontitu).

Dantų implantai tinka tik pilnametystės sulaukusiems pacientams, kuriems jau išdygę nuolatiniai dantys.

Ruošiantis dantų atkūrimui, patyrusio gydytojo odontologo konsultacija – būtina bet kokiu atveju. Savo srities specialistas atidžiai įvertins Jūsų būklę ir parinks būtent Jums saugiausią ir tinkamiausią gydymo metodą.

Dantų atkūrimas implantais: greitai ir be skausmo


Kviečiame pasitikėti mūsų profesionalais: naujausios diagnostikos ir dantų atkūrimo metodikos sukuria tiesiog nepriekaištingą estetiką, o pažangios technologijos leidžia iš anksto numatyti būsimą rezultatą.

Dantų implantaciją sudaro šie etapai:

  • Konsultacijos metu įvertinama paciento būklė, norai, lūkesčiai ir sudaromas gydymo planas;

  • Parenkamas pacientui tinkamiausias implantacijos metodas;

  • Pritaikius nejautrą, į žandikaulio kaulą itin tiksliai sriegiamas numatytas implantų skaičius;

  • Daugeliu atvejų iš karto po procedūros gali būti tvirtinami laikini dantų protezai. Po operacijos pacientai dažniausiai jaučiasi puikiai, gana greitai grįžta į įprastą gyvenimo ritmą;

  • Implantams sėkmingai prigijus, dantų technikų laboratorijoje gaminamos nuolatinės, pacientui individualiai skirtos restauracijos: tai itin didelio kruopštumo reikalaujantis etapas, mat turi būti atkuriamos natūralios dantų struktūros, vagelės, kauburėliai;

  • Laboratorijoje pagaminti nuolatiniai protezai – dantų vainikėliai ar plokštelės – tvirtinami ant dantų implantų. Nepatirsite jokio skausmo ar kitų nemalonių pojūčių!

Procedūrai pasitelkiame tik aukščiausios kokybės dantų implantus

Dantų implantacijos metu įsriegiamas danties šaknies pakaitalas, implantas ir atkuriamos dantų funkcijos be estetika. Implantacija – išties atsakingas procesas, tad, norėdami pasiekti puikius rezultatus ir išpildyti visus pacientų lūkesčius, naudojame moderniausias šiuolaikines technologijas bei medžiagas.


Dantis atkuriame pasitelkę šveicariškus STRAUMANN dantų implantus iš titano ir cirkonio lydinio. Tai – vieni populiariausių implantų pasaulyje, turintys puikų biosuderinamumą su žmogaus organizmu ir tinkantys įvairiems klinikiniams atvejams. STRAUMANN implantams taikoma viso gyvenimo garantija, tad galite būti ramūs: šis metodas suteiks nepriekaištingus ir labai patvarius rezultatus!

Patarimai prižiūrint dantis po implantacijos

Implantacijos rezultatai stebina savo ilgaamžiškumu: tinkamai rūpinantis, restauracijos gali tarnauti net visą gyvenimą! Pateikiame kelis patarimus, kurie užtikrins, kad atkurtais dantimis džiaugtumėtės ilgai ir be problemų:

1. Laikykitės pavyzdingos burnos higienos. Nesvarbu, Jūsų dantys visiškai sveiki ar atkurti ant implantų, taisyklė ta pati: siekiant išsaugoti jų sveikatą, būtina kruopšti kasdieninė burnos higieną. Kruopščiai valykite dantis ir tarpdančius. Naudokite ne tik mineralizuojančią dantų pastą, bet ir tarpdančių siūlą, burnos irigatorių, burnos skalavimo skystį.

2. Prižiūrėkite savo mitybą. Gyvenant su dantų implantais, galite mėgautis bet kokiu maistu, kaip ir su natūraliais dantimis. Visgi, patariama skirti dėmesio savo mitybai ir rinktis daugiau skaidulų turintį, neskrudintą maistą, vartoti daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Subalansuota, visavertė mityba sumažina infekcijų atsiradimo riziką, padeda užtikrinti puikius sveikatos rodiklius, todėl organizmas implanto neatmes.

3. Atsisakykite žalingų kramtymo įpročių. Dalis pacientų kenčia nuo įpročių, kurie gali pakenkti ant implantų protezuotiems dantims! Ypač kenkia ledo kubelių, nagų ar tušinukų kramtymas, polinkis dantimis gvildenti riešutus ir atidarinėti butelius. Taip pat – nevalingas dantų griežimas (bruksizmas). Dėl visų šių įpročių net patys patvariausi, kokybiškiausi protezai gali įlūžti ar skilti.

4. Jei reikia, naudokite specialias apsaugas. Jeigu minėti žalingi įpročiai niekur nedingsta, verta išmėginti apsaugines dantų kapas, kurios tinka tiek užsiimant aktyvia fizine veikla, tiek miego metu (tyrimai rodo, kad būtent miegant intensyviausiai vyksta bruksizmo procesai). Specialios sukandiminės kapos patikimai apsaugos Jūsų dantis nuo galimų pažeidimų.

5. Reguliariai apsilankykite pas gydytoją odontologą profilaktinei patikrai. Net kokybiškiausiai įsriegti dantų implantai turi būti kruopščiai prižiūrimi. Vien tik atidi higiena namuose nepadeda išvengti besikaupiančių mineralizuotų apnašų – dantų akmenų, kurie gali sukelti didesnių pažeidimų. Būtent dėl to nepamirškite reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir profilaktinę odontologinę patikrą, kurios metu bus įvertinama implantų būklė.

Preciziškai atliktas estetinis dantų plombavimas sukuria nepriekaištingus rezultatus

Visos klinikos paslaugos

Kviečiame registruotis Žaliakalnio odontologijos klinikoje ir tuo įsitikinti patiems!

Registruokitės vizitui