Estetinis dantų protezavimas (dantų protezai) Kaune

Estetinis protezavimas – tai procedūra, kurios metu, naudojant laminates, vainikėlius ar kitas restauracijas, atkuriami įvairių defektų paveikti, aptrupėję, nuskilę, nusidėvėję dantys, jiems suteikiama norima spalva ir forma.

Tai ilgaamžis sprendimas, kuris nekelia jokių nemalonių pojūčių ar suvaržymų nei gydymo metu, nei jau nešiojant nuolatines dantų restauracijas. Pamirškite apie baimę šypsotis, įprotį pridengti dantis ranką ir vengti fotoaparato. Dabar su odontologiniais defektais kovojama greitai, lengvai, be skausmo ir greičiau nei galima pamanyti!

Registruokitės vizitui

Susipažinkite su pagrindiniais estetinio dantų protezavimo privalumais:

1. Restauracijos yra labai natūralios: neatskirsite nuo kitų dantų!

2. Jokio diskomforto atliekant kasdienę dantų priežiūrą.

3. Galite mėgautis mėgstamu maistu be baimės jausmo.

4. Restauracijos gaminamos išskirtinai Jums, idealiai atkartojant dantų anatomiją.

5. Tausojami natūralūs danties audiniai, nesukelia emalio pažeidimų ar skausmo.

6. Padeda apsaugoti dantis nuo tolesnių pažeidimų.

7. Naudojamos tik aukščiausios kokybės estetinio protezavimo medžiagos.

8. Itin saugus gydymo metodas, tinkamas net labai jautriems pacientams.

9. Kokybiškai atliktas estetinis protezavimas džiugina 15 metų ir ilgiau.

10. Džiaukitės geresne psichologine savijauta ir išnykusiais kompleksais!

Kodėl prireikia estetinio protezavimo?

• Bėgant laikui, mūsų dantys neišvengiamai dėvisi: tiesa, vienų pacientų dantų būklė gali būti gerokai prastesnė, nei kitų. To priežastis – įvairūs gyvenimo būdo veiksniai: netinkama mityba, alkoholio vartojimas, rūkymas, prasta burnos higiena, reti apsilankymai pas gydytoją odontologą.


• Dantų dėvėjimąsi skatina tokie veiksniai, kaip polinkis kramtyti nagus, ledo kubelius ar nevalingas griežimas dantimis, kuris intensyvesnis patiriant nuolatinį stresą, įtampą. Taip pat prie prastesnės dantų būklės gali prisidėti ir genetika.


• Dėvintis dantims ir nesprendžiant šios problemos, pacientui kyla įvairių sunkumų. Pažeisti, įskilę dantys praranda atsparumą, į giliuosius audinius lengviau įsiskverbia bakterijos, mikroorganizmai. Dėl pakitusios dantų formos, sužemėjusio sąkandžio, bendro nusilpimo, gali tapti sunkiau kramtyti maistą. Blogai susmulkintos maisto dalys sukelia virškinimo sistemos sutrikimus bei ligas.


• Ne mažiau svarbūs ir psichologiniai padariniai. Turint pažeistus, patamsėjusius dantis, daugelis išgyvena dėl prastos estetikos. Imama slėpti šypseną, vengiama juoktis, bendrauti su draugais ir artimaisiais. Toks pacientas užsisklendžia savyje, patiria sunkius emocinius išgyvenimus. Dėl psichologinių sunkumų, gali nukentėti asmeninis gyvenimas, karjera.
Būtent dėl šių priežasčių rekomenduojama prastą dantų būklę gydyti ir puikią išvaizdą Jūsų šypsenai grąžinti pasitelkus naujos kartos estetinį protezavimą!

Estetinio protezavimo rūšys

Vainikėliai ir daliniai vainikėliai

Vainikėliai ir daliniai vainikėliai. Šiais protezais protezuojami gyvybingumą praradę, susilpnėję, patamsėję, pažeisti ar gydyti (pvz. endodontiniu būdu) dantys. Vainikėliais efektyviai maskuojama patamsėjusi danties spalva. Šis metodas taip pat minimalizuoja tokio susilpnėjusio danties skilimo ar lūžio riziką. Vainikėliai gerokai tvirtesni už plombas, todėl būtent juos rekomenduoja gydytojai odontologai

Dantų laminatės

• Dantų laminatės. Bene dažniausiai naudojama estetinė dantų restauracija. JAV išpopuliarėjęs estetinio protezavimo porceliano keramikos laminatėmis metodas yra puikus pasirinkimas: ši unikali technologija dantims suteikia norimą spalvą, dydį ir formą. Tai greitas ir ilgalaikis būdas sukurti Jūsų svajonių šypseną. Tam reikia itin minimalaus pasiruošimo, tausojami natūralūs paciento dantų audiniai ir visiškai nepakenkiama dantų emaliui. Vienintelis šalutinis reiškinys – plati ir balta  šypsena!

Įkolotai ir užklotai

• Įklotai, užklotai. Šie protezai savo funkcija panašūs į danties vainikėlius, tačiau geriausiai tinka patyrus mažesnės apimties defektus. Dedant užklotą, praktiškai nešlifuojamas danties paviršius. Tai itin minimaliai invazyvi procedūra.

Fiksuojami dantų protezai ant implantų

• Fiksuojami dantų protezai ant implantų. Šie protezai labai svarbūs atkuriant natūralų danties vaizdą bei visas funkcijas įsriegus implantą: kai natūralus dantis jau yra prarastas ar pašalintas.

Atliekant procedūrą naudojamos patikimos medžiagos


Estetinis dantų protezavimas dažniausiai atliekamas naudojant tik patikimas medžiagas: bemetalę (stiklo, e.max) keramiką, taip pat cirkonio oksido keramiką.

Bemetalė keramika


Bemetalė keramika (stiklo, e.max) – iš šios medžiagos gaminami protezai džiugina savo estetika ir geriausiai tinka priekinių dantų protezavimui. Savo tvirtumu bemetalė keramika prilygsta natūraliems dantims, nealergizuoja ir atrodo nepriekaištingai.

Cirkonio keramika


• Cirkonio keramika – tai bene tvirčiausios restauracijos, gaminamos iš cirkonio oksido. Tai medžiaga, turinti idealų biosuderinamumą su žmogaus organizmu, todėl tinka net jautriems, į alergijas linkusiems pacientams. Cirkonis yra ne tik estetiškas, bet savo tvirtumu nenusileidžia metalui.

Mūsų naudojamos restauracijos yra laidžios šviesai, atrodo visiškai natūraliai, todėl nei Jūs, nei aplinkiniai jų neatskirsite nuo tikrų dantų! Lengvi, be galo natūralūs ir patvarūs estetiniai protezai patikimai paslepia visus pageidaujamus trūkumus ir leidžia nevaržomai šypsotis bei mėgautis visais gyvenimo malonumais.

Kokiais atvejais tinka estetiniai dantų protezai?

Šis metodas idealiai tinka pacientams, turintiems nuolatinius dantis. Procedūra dažniausiai rekomenduojama priekinių dantų srityje, jeigu šie pakeitė spalvą, nusidėvėjo, įskilo, yra pažeisti, praradę formą. Taip pat – jei pageidaujate panaikinti tokius defektus, kaip tarpai tarp dantų. Protezai (pvz., dantų vainikėliai) puikiai tinka ir krūminiams dantims, po atlikto gydymo ar protezuojant dantis ant implantų. Laiku neatliktas gydymas ne tik didina kompleksus dėl neestetiškos išvaizdos, bet gali tapti ir sveikatos sutrikimų priežastimi.

Tiesa, patyrusio gydytojo odontologo konsultacija – būtina bet kokiu atveju. Savo srities specialistas įvertins Jūsų būklę ir parinks Jums tinkamiausią estetinį sprendimą.

Estetinis dantų atkūrimas: greitai ir be skausmo


Kviečiame pasitikėti mūsų profesionalais: naujausios diagnostikos ir dantų atkūrimo metodikos sukuria tiesiog nepriekaištingą estetiką, o pažangios technologijos leidžia iš anksto numatyti būsimą rezultatą. 


Estetinį dantų atkūrimą protezais sudaro šie etapai:

  • Konsultacijos metu įvertinama paciento būklė, norai, lūkesčiai ir sudaromas gydymo planas;

  • Skaitmeniniu skeneriu itin tiksliai ir be diskomforto nuimami paciento dantų atspaudai;

  • Būsimos restauracijos modeliuojamos kompiuterio ekrane ir planuojamas rezultatas suderinamas su pacientu;

  • Dantų technikų laboratorijoje gaminamos numatytos restauracijos: tai itin didelio kruopštumo reikalaujantis etapas, mat turi būti atkuriamos natūralios dantų struktūros, vagelės, kauburėliai;

  • Paciento dantys paruošiami estetiniam protezavimui: jų paviršius gali būti švelniai šlifuojamas;

  • Laboratorijoje pagaminti dantų vainikėliai, laminatės ar kitos restauracijos tvirtinamos ant danties (arba implanto). Nepatirsite jokio skausmo ar kitų nemalonių pojūčių!

Atkreipkite dėmesį, kad prieš protezavimo procedūrą būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu kruopščiai pašalinamos mineralizuotos apnašos (akmenys), pigmentinės dėmės ir kiti nešvarumai. Prieš dantų protezavimą gerai pailsėkite ir sočiai užkąskite: valgyti bus galima tik po procedūros praėjus porai valandų.

Iki pilno šypsenos atkūrimo Jus skiria vos keli vizitai!

Procedūrą mūsų klinikoje atlieka tik geriausi specialistai

Protezavimo metu nepriekaištingai atkuriama dantų funkcija ir išvaizda. Tai – išties atsakingas procesas, tad, norėdami pasiekti puikius protezavimo rezultatus ir išpildyti visus pacientų lūkesčius, neapsiribojame vien gydytojo kompetencija ir bendraujame su pačios aukščiausios kvalifikacijos dantų technikais, kurie dirba su moderniausiomis šiuolaikinėmis technologijomis bei medžiagomis. Nuolatos komunikuodami su profesionaliais Lietuvos vedančiais dantų technikais surandame optimaliausią sprendimą kiekvienam individualiam atvejui taip užtikrindami tek atstatytą dantų funkciją, tiek nepriekaištingą estetiką!

Patarimai prižiūrint atliktas restauracijas

Estetinis protezavimas stebina savo ilgaamžiškumu: puikiu estetiniu efektu galėsite džiaugtis 15-20 metų ir ilgiau! Pateikiame kelis patarimus, kurie užtikrins, kad restauracijos nepriekaištingai tarnautų dar ilgiau:

1. Laikykitės pavyzdingos burnos higienos. Nesvarbu, Jūsų dantys visiškai sveiki ar estetiškai atkurti, taisyklė ta pati: siekiant išsaugoti jų sveikatą, būtina kruopšti kasdieninė burnos higieną. Kruopščiai valykite dantis ir tarpdančius. Naudokite ne tik mineralizuojančią dantų pastą, bet ir tarpdančių siūlą, burnos irigatorių, burnos skalavimo skystį.

2. Atidžiai prižiūrėkite savo mitybą. Neatsargiai mėgaujantis kietais maisto produktais, pavyzdžiui, riešutais, atliktos restauracijos (ypač – iš stiklo keramikos) gali nuskilti. Visiškai atsisakyti jų nereikia, tačiau atsargumas ir saikas – Jūsų geriausias draugas!

3. Atsisakykite žalingų kramtymo įpročių. Dalis pacientų kenčia nuo įpročių, kurie gali pakenkti dantų restauracijoms! Ypač kenkia ledo kubelių, nagų ar tušinukų kramtymas, polinkis dantimis gvildenti riešutus ir atidarinėti butelius. Taip pat – nevalingas dantų griežimas (bruksizmas). Dėl visų šių įpročių protezai gali įlūžti ar skilti.

4. Jei reikia, naudokite specialias apsaugas. Jeigu minėti žalingi įpročiai niekur nedingsta, verta išmėginti apsaugines dantų kapas, kurios tinka tiek užsiimant aktyvia fizine veikla, tiek miego metu (tyrimai rodo, kad būtent miegant intensyviausiai vyksta bruksizmo procesai). Specialios sukandiminės kapos patikimai apsaugos Jūsų dantis nuo galimų pažeidimų.

5. Reguliariai apsilankykite pas gydytoją odontologą profilaktinei patikrai. Net kokybiškiausi dantų protezai turi būti kruopščiai prižiūrimi. Vien tik atidi higiena namuose nepadeda išvengti besikaupiančių mineralizuotų apnašų – dantų akmenų, kurie gali sukelti didesnių pažeidimų. Būtent dėl to nepamirškite reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir profilaktinę odontologinę patikrą.

Preciziškai atliktas estetinis dantų plombavimas sukuria nepriekaištingus rezultatus

Visos klinikos paslaugos

Kviečiame registruotis Žaliakalnio odontologijos klinikoje ir tuo įsitikinti patiems!

Registruokitės vizitui