Endodontinis gydymas Kaune

Endodontija – tai odontologijos sritis, apimanti dantų šaknų kanalų gydymą ir pergydymą. Procedūros tikslas – iš šaknies kanalų, apydančio audinių, taip pat žandikaulio kaulo pašalinti pavojingus mikroorganizmus, kokybiškai išvalyti ertmę ir ją hermetiškai užplombuoti.

Tai ypatingo gydytojo tikslumo ir patirties reikalaujanti užduotis, kuriai pasitelkiame itin pažangias technologijas: endodontinio gydymo metu naudojamas endomotoras šaknų kanalams formuoti ir platinti, ultragarso aparatas, koferdamo sistema, aukščiausios kokybės kanalų valymo ir užpildymo medžiagos.

Registruokitės vizitui

Susipažinkite su pagrindiniais endodontinio gydymo privalumais:

1. Užkertamas kelias infekcijos plitimui šaknų kanaluose, taip pat aplinkiniuose audiniuose.

2. Apsaugomi sveikieji kaimyniniai dantys.

3. Laiku suteikus gydymą, pavyksta išvengti pažeisto danties netekimo.

4. Danties ertmė izoliuojama ir apsaugoma nuo tolesnių pažeidimų bei mikroorganizmų.

5. Endodontija leidžia pacientams vėl gyventi be skausmo ir diskomforto.

6. Taip užtikrinamas efektyvus ir kokybiškas dantų kanalų gydymas pagal naujausius pasaulyje keliamus standartus.

Kodėl reikalingas endodontinis gydymas?

Dantų šaknų kanalų gydymas būtinas tokiais atvejais, kai pažeidžiama ar infekuojama pulpa. Tai – minkštasis audinys danties šaknies kanalo viduje, kuriame gausu kraujagyslių ir nervų. Uždegimą šaknų kanaluose gali sukelti įvairūs veiksniai: laiku nepastebėtas ar negydomas dantų ėduonis (kariesas), nusidėvėję, nuskilę dantys ar patirtos traumos.


Jeigu pulpoje prasideda infekcija ar uždegimas, ši gali prarasti gyvybingumą. Deja, infekcija tuo neužsibaigia: skausmas stiprėja, gali susiformuoti pūlinys arba abscesas. Negana to, bakterijos per šaknies viršūnę gali paplisti kituose audiniuose ir net pasiekti gyvybinius organus. Gresia tokios komplikacijos, kaip periodontitas ar danties netekimas.

Kaip atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas?

Kviečiame pasitikėti mūsų profesionalais: naujausios diagnostikos ir gydymo metodikos bei pažangios technologijos užtikrina beskausmį, tikslų ir greitą gydymą.

Endodontinį gydymą sudaro šie etapai:

  • Konsultacijos metu įvertinami paciento nusiskundimai, atliekama danties apžiūra, padaroma detali rentgeno nuotrauka ir sudaromas gydymo planas.

  • Pritaikius nuskausminimą, pradedamas gydymas: atveriama ertmė, išvalomi pažeisti audiniai, pasiekiami šaknies kanalai ir pulpa.

  • Specialiais instrumentais valomi šaknies kanalai, pašalinami susikaupę mikroorganizmai, svetimkūniai.

  • Išvalius, ertmė dezinfekuojama. Jeigu infekcija pažengusi, dedami vaistai – tokiu atveju reikės daugiau vizitų.

  • Išvalyti ir dezinfekuoti kanalai užpildomi hermetiškomis medžiagomis, kurios apsaugo nuo uždegimo ir bakterijų.

  • Užpildžius kanalus, dantis plombuojamas arba protezuojamas.

Patarimai prižiūrint dantis po endodontinio gydymo

Pateikiame kelis patarimus, kurie užtikrins, kad po endodontinio gydymo galėsite džiaugtis patikimai apsaugotais dantimis be jokių komplikacijų:

1. Esant būtinybei, rinkitės dantų protezavimą. Kartais endodontinio gydymo metu netenkama didelės dalies danties masės, vienos, dviejų ar daugiau danties sienelių. Tokiu atveju vien tik plombos gali neužtekti: norint apsaugoti dantį nuo skilimo, gydytojas parinks Jums tinkamiausią protezavimo sprendimą – tai gali būti danties dengimas specialiu užklotu arba vainikėliu.

2. Laikykitės pavyzdingos burnos higienos. Siekiant išsaugoti dantų sveikatą po bet kokio gydymo, būtina atidi kasdieninė burnos higieną. Kruopščiai valykite dantis ir tarpdančius. Naudokite ne tik mineralizuojančią dantų pastą, bet ir tarpdančių siūlą, burnos irigatorių, burnos skalavimo skystį.

3. Reguliariai apsilankykite pas gydytoją odontologą profilaktinei patikrai. Net kokybiškiausiai sugydyti dantys turi būti kruopščiai prižiūrimi. Vien tik atidi higiena namuose nepadeda išvengti besikaupiančių mineralizuotų apnašų – dantų akmenų, kurie gali sukelti didesnių pažeidimų. Būtent dėl to nepamirškite reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir profilaktinę odontologinę patikrą, kurios metu bus įvertinama danties audinių būklė.

Preciziškai atliktas estetinis dantų plombavimas sukuria nepriekaištingus rezultatus

Visos klinikos paslaugos

Kviečiame registruotis Žaliakalnio odontologijos klinikoje ir tuo įsitikinti patiems!

Registruokitės vizitui